Przyszedł do Ciebie SMS z wezwaniem do zapłaty za energię? Uważaj, bo to oszustwo!

2021-05-26 10:24
PGE ostrzega przed oszustami
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne PGE ostrzega przed oszustami

Polska Grupa Energetyczna (PGE) ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają wiadomości tekstowe z komunikatem o konieczności zapłaty za prąd z groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej. W ten sposób działają oszuści.

PGE: Na dzien 27.05 zaplanowano wyłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie naleznosci 3,46 zł Zaplac teraz na [w tym miejscu podano link; pisownia oryginalna]” - w ten sposób oszuści próbują skłonić użytkowników do kliknięcia w przesłany link. 

Prosimy naszych Klientów, aby zachowali szczególną ostrożność, ignorowali takie wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikali w aktywne linki w nich zawarte. PGE zgłasza przypadki wyłudzeń i oszustw do organów ścigania” – informuje PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych.

PGE przypomina też, aby zawsze weryfikować informacje otrzymywane drogą elektroniczną. “Zarówno elektroniczne Biuro Obsługi Klienta jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury” - podkreślono. 

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE