Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

2021-05-26 12:32

Jest pomysł na rozwiązanie problemów związanych z realizacją projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Spółka PKP PLK oraz Agencja Rozwoju Przemysłu chcą wykupić część udziałów w firmie Trakcja SA, czyli generalnym wykonawcy dwóch opóźnionych zadań w ramach SKM.

Od wielu miesięcy nie widać żadnych postępów w zakresie, za który odpowiada wykonawca wybrany przez PKP. Teraz państwowa spółka i agencja chcą mieć bezpośrednią kontrolę nad pracami wykonywanymi przez wspomnianą firmę. Ma to przyspieszyć kolejne etapu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

„W końcu dobra wiadomość dla projektu SKM w Szczecinie” - skomentował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina i przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. „Rządowa agencja i PKP PLK SA przejmują wykonawcę części kolejowej inwestycji. Teraz powodzenie projektu w jednych, rządowych rękach. Miejmy nadzieję, że sprawy pójdą w dobrym kierunku. My samorządowcy robimy swoje. Czekamy na część kolejową.”

Powstałe opóźnienia uniemożliwiają terminowe zakończenie budowy, a nawet mogą oznaczać utratę dofinansowania unijnego, w tym wartym ponad 700 milionów projekcie. Projekt budowy SKM zakłada m.in. powstanie lub modernizację łącznie 40 przystanków na obecnie tylko częściowo wykorzystywanych trasach kolejowych ze Szczecina do Polic, Gryfina, Stargardu i Goleniowa. SKM ma umożliwić szybkie przemieszczanie się między tymi miastami.

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE