Ponad 3 miliony na kołobrzeski sport

2020-03-02 14:11
Kołobrzeski magistrat rozdysponował pieniądze na sport
Autor: Materiały Prasowe Kołobrzeski magistrat rozdysponował pieniądze na sport

Blisko 29 klubów i stowarzyszeń sportowych działających na ternie Kołobrzegu i powiatu otrzymało dofinansowanie na działalność sportową

Jak co roku kołobrzeski magistrat przyznał dotacje dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Wsparcie otrzymało aż 29 podmiotów. Środki finansowe mogą być przeznaczone na działalność klubów oraz na obozy sportowe. Każdy klub, który dostaje pieniądze z miejskiej kasy musi rozliczyć się z wydawanych środków. Jest to warunek niezbędny do tego, aby móc otrzymać coroczne dotacje.

W tym roku dofinansowanie otrzymali m.in. występujący w III lidze piłkarze „Biało-niebieskich”, na ich konto wpłynie 1,1 mln złotych. Na koszykówkę, w tym roku, przeznaczono 785 tyś zł. Szczegółowo - 670 tysięcy trafi do drużyny seniorów, 115 tysięcy dostanie młodzieżowa sekcja. Spory zastrzyk gotówki otrzyma również Akademia Piłkarska Kotwica. 200 tysięcy zł trafi do występujących w I lidze piłkarek AP. Wsparcie od miasta otrzymają również młodzi piłkarze. Tutaj na utrzymania ośrodka akademia otrzyma 200 tys. zł. Na wysokie wsparcie mogą liczyć również Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny „Sztorm", który dostanie 115 tyś zł, za to kołobrzeskie Stowarzyszenie Łuczników „Mewa" może liczyć na dotację w wysokości 105 tyś zł.

Pieniądze na kontach klubów sportowych powinny znaleźć się jeszcze w tym tygodniu. W tym roku na sport magistrat rozdysponował 3 mln 300 tyś zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE