Tłumy pod koszalińskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Co tam rozdają?

2020-02-04 14:14
Unijny program realizuje PCK w Koszalinie
Autor: Wioleta Jędrzejczyk - Betlińska Unijny program realizuje PCK w Koszalinie

W koszalińskim oddziale PCK ruszyło wydawanie żywności w ramach programu unijnego. Skorzysta z niego 13 tysięcy osób z terenu miasta i sześciu powiatów.

Cukier, kasza, ryż, żółty ser to tylko niektóre produkty żywnościowe, jakie wydaje koszaliński oddział PCK osobom starszym, w trudnej sytuacji materialnej oraz chorym.

- O tym kto otrzyma pomoc na podstawie wysokości dochodu, decyduje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, MOPR oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – mówi Marcin Maślanka, dyrektor PCK w Koszalinie. - Ze specjalnym skierowaniem osoby stawiają się w biurze oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, a następnie kierują się do magazynu, skąd wydajemy żywność. Wszyscy, którym przysługuje pomoc, stawiają się w punkcie przynajmniej trzy razy do zakończenia programu.

Na liście produktów znajduje się m.in. mąka, cukier, kasza, ryż, konserwy, gotowe dania oraz mleko.

- Ten podstawowe produkty to olbrzymie wsparcie – przyznaje mama z Koszalina. - Mam piątkę dzieci i pieniądze, które przeznaczyłabym na jedzenie, mogę przeznaczyć na lepsze ubrania lub wyjazdy dla moich pociech.

Jak przyznaje, korzysta z pomocy PCK od 15 lat, jest to dla jej rodzin olbrzymi zastrzyk finansowy.

Od stycznia pracownicy PCK w Koszalinie codziennie obsługują blisko 200 osób. Program zakończy się w lipcu bieżącego roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE