Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie: wakacyjne niebo najlepsze w sierpniu [WYWIAD]

2020-07-27 11:30 JS
Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie apeluje: jesteśmy otwarci, działamy i można nas odwiedzać!
Autor: Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie apeluje: jesteśmy otwarci, działamy i można nas odwiedzać!

Białe noce nie sprzyjają obserwacjom astronomicznym, ale mimo to w koszalińskim Obserwatorium Astronomicznym w wakacje bywa naprawdę tłoczno!

Przez ostatnie tygodnie można było obserwować nowo odkrytą przez naukowców kometę Neowise, wszystko jednak wskazuje na to, że na dniach zniknie ona z pola naszego widzenia i zobaczą ją najprawdopodobniej dopiero przyszłe pokolenia. To jednak wcale nie oznacza, że wakacyjne niebo nie jest ciekawe do obserwacji - wręcz przeciwnie - jest to na przykład dobra okazja by uważniej poobserwować...słońce!

Pracownicy Obserwatorium zapraszają w swoje progi od poniedziałku do soboty od 11:00 do 17:00, przy czym środy są dniami, kiedy placówka pracuje do 22:00, aby można było przyjrzeć się nocnemu niebu.

Obserwatorium to miejsce otwarte zarówno na tych starszych, jak i młodszych
Autor: Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie Obserwatorium to miejsce otwarte zarówno na tych starszych, jak i młodszych
Posłuchaj rozmowy z kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie