​Ładniej w Koszalinie dzięki miejskiemu programowi "Ładne Podwórko". Zgłoś swoje!

2020-02-13 8:46
​Ładniej w Koszalinie dzięki miejskiemu programowi Ładne Podwórko. Zgłoś swoje!
Autor: Kuba Staniak W programie "Ładne Podwórko" mogą wziąć udział tylko koszalińskie wspólnoty mieszkaniowe.

Teraz i Ty masz wpływ na to, jak wygląda Twoja okolica. Skrzyknij sąsiadów i wspólnotę mieszkaniową, napiszcie projekt i zdobądźcie razem nawet do 100 tysięcy złotych na koszty Waszego przedsięwzięcia.

W programie "Ładne podwórko" mogą wziąć udział wspólnoty mieszkaniowe z Koszalina. Celem tego programu prowadzonego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie jest poprawienie estetyki i funkcjonalności na osiedlach. Chodzi głównie o tworzenie nowych miejsc zielonych, trawników i żywopłotów, ale też lokalnej infrastruktury, chodników, oświetlenia, ławek czy stojaków na rowery.

- Zdecydowałem się na ten pilotażowy program, bo zależy mi na poprawie estetyki naszego miasta – mówi prezydent Piotr Jedliński.
Drugim elementem, który jest istotnym z mojego punktu widzenia, jest integracja mieszkańców. Liczę, że wspólne działania mocniej zacisną sąsiedzkie więzy.

W grę wchodzą także place zabaw dla dzieci czy miejsca parkingowe - wszystko zależy od jednogłośnej decyzji mieszkańców. Dofinansowanie wynosi 75% kosztów przedsięwzięcia, lecz nie więcej niż 100.000 zł. Dodatkowo przewidziane jest dofinansowanie sporządzenia projektów oraz kosztorysów wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania przedsięwzięcia i wynosi ono 75% kosztów, lecz nie więcej niż 3000 zł. Wnioski przyjmowane są do 15 marca, po zakwalifikowaniu wniosku o dofinansowanie wspólnota mieszkaniowa sama zleca wykonanie prac, zawiera umowę oraz sprawuje nadzór nad realizacją przedsięwzięcia.
Więcej informacji na temat programu otrzymacie w budynku Urzędu Miejskiego w Koszalinie przy ul. Mickiewicza 26 w pokoju 37 (I piętro).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE