Młyny Stoisław Koszalin

Autor: Materiały prasowe Młyny Stoisław Koszalin

Koszalińskie piłkarki ręczne przywiozły z Chorzowa 3 punkty. Po zaciętej rywalizacji pokonały KPR Ruch Chorzów

2023-01-16 9:14

Mecz 12. serii PGNiG Superligi był dla chorzowianek szansą na pierwsze punkty w tym sezonie rozgrywek, a koszalinianki chciały się „odbić” z dziewiątego miejsca w tabeli, na które spadły w ostatnim czasie. Dzięki wygranej podopieczne trenera Jarosława Knopika są na siódmym miejscu w tabeli i nadal są w grze o pierwszą szóstkę.

Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin rozpoczęły rywalizację bez większych problemów. Miejscowe starały się nadrabiać zaległości, chociaż sędzia co chwilę odsyłał którąś z nich na ławkę kar. Do przerwy wynik oscylował w granicach remisu. Po trzydziestu minutach koszalinianki prowadziły 14:13.

Po zmianie stron boiska walka była wyrównana i trudno było przewidywać, która drużyna wygra. Dopiero w 42. minucie koszaliniankom udało się „odskoczyć” na dwie bramki. W krótkim czasie zwiększyły przewagę do sześciu trafień. W 50. minucie prowadziły 24:18. Wykorzystywały tym samym brak skuteczności drużyny gospodyń, która wyraźnie osłabła. Chorzowianki potrafiły się jednak zrehabilitować i walczyły do samego końca. W 58. minucie przegrywały już tylko 24:25. Dodatkowo sędzia ukarał Kristinę Kubisovą dwiema minutami wykluczenia i było wiadomo, że podopieczne trenera Knopika do samego końca będą grały w osłabieniu. Niepełny skład w końcówce nie stanowił jednak problemu, a koszalinianki dopisały do konta wyczekiwane trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 27:24.

– Wiadomo, że jako trener zawsze mam jakieś uwagi, ale dziś nie chcę się na nich skupiać. Dziś się po prostu cieszę, bo najważniejsze jest to, że wygraliśmy, dopisaliśmy do konta trzy punkty i „wskoczyliśmy’ na siódme miejsce. Pierwsza szóstka jest na wyciągniecie ręki. Dziewczyny muszą tylko mnie słuchać, realizować plan i jeszcze będzie pięknie - mówił Jarosław Knopik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko tytani intelektu powalczą o komplet!

Sana jest zaliczana do najstarszych miast na świecie. Jest to zarazem stolica...
Rzuciła korpo i ruszyła w świat na motocyklu. Aleksandra Trzaskowska | Tak trzeba żyć #23 Eska Rock