Koszalińska Filharmonia bezpieczna dla ptaków dzięki specjalnym naklejkom [AUDIO]

2020-05-31 22:59
Dzięki specjalnym naklejkom ptaki zaczną widzieć szyby Filharmonii
Autor: Fundacja Szklane Pułapki Dzięki specjalnym naklejkom ptaki zaczną "widzieć" szyby Filharmonii

Budynek Filharmonii Koszalińskiej to wizytówka naszego miasta. Niestety mało osób wie, że mimo bezdyskusyjnych walorów estetycznych gmach stanowił śmiertelne zagrożenie dla ptaków. Zwierzęta podczas lotu nie zauważały szklanych powierzchni i ginęły na wskutek uderzenia w szybę. Zagrożenie zostało na szczęście wyeliminowane dzięki interwencji mieszkańców.

Każdego roku w Polsce na wskutek uderzeń w szyby ginie ponad milion ptaków
Autor: Fundacja Szklane Pułapki Każdego roku w Polsce na wskutek uderzeń w szyby ginie ponad milion ptaków

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace, które mają na celu zabezpieczenie szyb Filharmonii przed uderzeniami ptaków. Zajmuje się tym Fundacja Szklane Pułapki, która w całej Polsce pomogła już oznakować dziesiątki budynków i obiektów architektonicznych.

Fundację o zagrażającym życiu ptaków obiekcie Filharmonii poinformował pracownik sąsiadującego Centrum Kultury 105 w Koszalinie, który nie pozostał obojętny na krzywdę zwierząt.

Problem uderzeń ptaków o szklane powierzchnie jest większy niż może Wam się wydawać, każdego roku w Polsce w ten sposób ginie ok. miliona zwierząt.

Prezes Fundacji Ewa Zyśk-Gorczyńska o działalności Szklanych Pułapek
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE