Dwóch wykonawców chętnych do przebudowania ulicy w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu

2021-08-13 14:15
Są chętni na przebudowę ul. Obrońców Westerplatte w Kołobrzegu.
Autor: materiały prasowe Są chętni na przebudowę ul. Obrońców Westerplatte w Kołobrzegu.

Lada dzień Kołobrzeski magistrat rozstrzygnie przetarg na remont ul. Obrońców Westerplatte. Chętne na realizację tej inwestycji są dwie firmy

Najniższą cenę za przebudowę drogi w samym porcie zaproponowała firma z Biesiekierza. Wyliczyła, że 400 metrowy odcinek będzie kosztował 2 mln 700 tyś zł. Drugi wykonawca z Pruszkowa wycenił inwestycje na ponad 600 tyś zł więcej.

Obecnie trwa analizowanie ofert przez miejskich urzędników. Wykonawcę inwestycji poznamy w przyszłym tygodniu. W ramach remontu przewiduje się wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni wraz z budową nowej kanalizacji deszczowej. Ulica zyska także nowe chodniki i miejsca postojowe, według założeń docelowo od skrzyżowania z ulicą Morską do skrzyżowania z ulicą Adama Mickiewicza powstanie łącznie 84 miejsc do parkowania.

Cała ulica ma zyskać nowoczesne oświetlenie a wzdłuż całego odcinka zostaną zagospodarowane również tereny zielone. Wyłoniona firma będzie miała prawie 8 miesięcy na realizację inwestycji.

Mistrzostwa Polski Strongman w Parach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE