Dwa pokazy mody zaplanowano w Koszalinie

2020-03-04 14:19
Dwa pokazy mody organizują uczniowie Plastyka
Autor: Wioleta Jędrzejczyk - Betlińska Dwa pokazy mody organizują uczniowie Plastyka

Wielkim finałem akcji „Gadki Szmatki” realizowanej przez młodzież z koszalińskiego Plastyka będą dwa pokazy mody, podczas których zostaną zaprezentowane kreacje stworzone z rzeczy już używanych. Pierwszy pokaz w sobotę

„Gadki Szmatki” to akcja realizowana przez uczniów koszalińskiego Plastyka. W przeciągu kilku miesięcy uczniowie organizowali warsztaty oraz prelekcje dotyczące konsumpcjonizmu który niszczy środowisko naturalne. Licealiści pokazywali jak nadać starym rzeczą nowe życie, jak np. zrobić z koszulki ekologiczną torbę na zakupy. - Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że przy odrobinie pomysłowości można ze starej koszulki zrobić coś nowego i przydatnego – wyjaśnia pomysłodawczyni Paulina Domek.

Uczniowie odwiedzili kilka szkół w Koszalinie oraz regionie, zorganizowali także warsztaty w warszawskich placówkach. Teraz przyszedł czas na podsumowanie. - W sobotę z okazji Dnia Kobiet w Galerii Emka zaplanowaliśmy pierwszy pokaz mody – podkreśla Paulina. - Zaprezentujemy barwną kolekcję strojów zaprojektowanych przez kilkunastu projektantów – uczniów i nauczycieli Plastyka. Kreacje będą najróżniejsze od sukien wieczorowych po przebrania, ale wszystkie zrobione ze starych rzeczy. W pokazie wezmą udział nauczyciele plastyka, rówieśnicy organizatorów i kilka znamienitości z miasta.

Uczniowie w ten sposób chcą pokazać, że powinniśmy bardziej świadomie kupować rzeczy, a te które nam nie odpowiadają - oddawać lub sprzedawać. Drugi pokaz mody zaplanowano 19.03 o godz. 17.50 w Centrum kultury 105, przed seansem cyklu Szminka Movie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE