Dofinansowanie dla szpitali na modernizację infrastruktury i specjalistyczny sprzęt

2020-02-14 12:17
ZOL- nowy oddział starachowickiego szpital
Autor: PZOZ Starachowice ZOL- nowy oddział starachowickiego szpital

Ponad 5 mln zł.z budżetu województwa trafi do zachodniopomorskich szpitali. Z pomocy skorzysta w sumie 6 placówek. To jednostki ze: Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu.

Decyzję o przyznaniu dotacji podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przychylając się do wniosków złożonych przez dyrektorów szpitali. Dofinansowanie musi zostać wykorzystane w tym roku.
1 mln. zł trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Pieniądze umożliwią wyposażenie modernizowanego Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej. Koszt to 600 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 550 tys. zł. Placówka chce za pół mln zł także zmodernizować Pracownię Mammograficzną, tym bardziej, że otrzymała z resortu zdrowia środki na nabycie aparatu cyfrowego do badań. Na remont pomieszczeń i zakup np. drukarki do cyfrowych zdjęć mammograficznych wykorzysta dotację w wysokości 450 tys. zł.

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie otrzyma 400 tys. zł. Dzięki finansowej pomocy Urzędu Marszałkowskiego wzbogaci się o nowy bronchoskop EBUS, który w sposób małoinwazyjny daje możliwość oceny powiększonych węzłów w diagnostyce raka płuc, gruźlicy czy chłoniaków. Urządzenie kosztować będzie lecznicę 500 tys. zł.

Do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu trafi 500 tys.zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę i wyposażenie Oddziału Psychiatrii i Oddziału Kardiologii. Prace w placówce, które kosztować będą w sumie 570 tys. zł, obejmują m.in. wymianę drzwi wejściowych, wydzielenie strefy dla odwiedzających czy utworzenie sali zabiegowej na czwartym piętrze budynku.