Bezpieczne wakacje 2020 - Służby wojewody gotowe na przyjazd turystów

2020-05-28 12:53
Bezpieczne wakacje 2020
Autor: pixabay Bezpieczne wakacje 2020

Bezpieczeństwo podczas wakacji było tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obrady przeprowadzono w formie wideokonferencji

- Z uwagi na sytuację epidemiczną na świecie możemy spodziewać się, że w tym roku znacznie więcej turystów wybierze wypoczynek nad polskim morzem, na zachodniopomorskim wybrzeżu – mówił wojewoda Tomasz Hinc – Służby muszą być dobrze przygotowane do napływu turystów, działać zgodnie z wydawanymi na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji, zaleceniami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zachodniopomorska służba zdrowia jest przygotowana na wypadek wzrostu zachorowań. Dostępnych jest ponad 600 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Poza tym w ciągu doby będzie można wykonać ponad 1150 testów.

GDDKiA w Szczecinie omówiła stan remontów na najpopularniejszej trasie prowadzącej na zachodniopomorskie wybrzeże. O wszystkich zmianach na placach budowanych dróg i oddawanych do ruchu jezdniach, GDDKiA informować będzie jeszcze przed wakacjami. 

Dodatkowe kontrole na drogach zapowiedziała policja oraz WITD. Siły policji w miejscowościach nadmorskich będą wzmacniane siłami funkcjonariuszy z innych garnizonów w Polsce.

Wojewoda Tomasz Hinc zapowiedział, że szczegółowe wytyczne i zalecenia dla organów administracji rządowej w województwie i samorządu terytorialnego w sprawie organizacji działań na rzecz bezpieczeństwa z uwzględnieniem stanu epidemiologicznego, zostaną przekazane do 10 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE