Bez skierowania i bezpłatnie - Przychodnia Onkologiczna zaprasza na mammografię (AUDIO)

2021-04-14 12:38
Bezpłatnymi badaniami objęte są panie w wieku od 50 do 69 lat
Autor: pixabay Bezpłatnymi badaniami objęte są panie w wieku od 50 do 69 lat

"Wczesne wykrycie zwiększa szanse na wyleczenie" - mówią koszalińscy onkolodzy i zapraszają kobiety na bezpłatne badania mammograficzne. Zbadać można się za darmo, bez skierowania, bez stania w kolejce, w dogodnym dla siebie terminie.

Przychodnia Onkologiczna na Orlej w Koszalinie czeka na panie z całego regionu w wieku od 50 do 69 lat - ten przedział wiekowy upoważnia do darmowego badania bez skierowania, ale badać piersi należy tak naprawdę w każdym wieku - wczesne wykrycie nowotworu daje szansę na stuprocentowe wyleczenie.

Każda z pań, która chciałby skorzystać z darmowej mammografii powinna się skontaktować z Przychodnią telefonicznie, dzwoniąc pod numer 94 346 00 18 lub 94 346 00 33, w godzinach 8:00 – 14:00, od poniedziałku do piątku. Na samo badanie wystarczy przyjść z dowodem osobistym i wcześniejszymi zdjęciami mammograficznymi.

Badanie mammograficzne jest bezbolesne
Autor: SW w Koszalinie Badanie mammograficzne jest bezbolesne
Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

To nie boli - przekonują koszalińscy specjaliści. - Badanie trwa krótko, wykonywane są zdjęcia, które są opisywane przez dwóch specjalistów. Po wszystkim pacjentka otrzymuje w kopercie płytę CD z materiałem z badań.

O tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi mówi dr Hanna Symonowicz - koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii SW w Koszalinie

Od lipca minionego roku, czyli odkąd Przychodnia dysponuje nowym mammografem z badań skorzystało ponad 2 tysiące kobiet z Koszalina i okolic, co daje nawet 240 badań miesięcznie.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE