8. Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie

2020-03-05 12:52
8. Kongres Kobiet w Koszalinie
Autor: Materiały Prasowe 8. Kongres Kobiet w Koszalinie

Taniec przeciwko przemocy, emisja filmu o wykluczeniu osób starszych, a także Pecha Kucha z ciekawymi osobami, jak na przykład kobieta prowadząca miejski autobus

Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie organizowany jest po raz ósmy. Wydarzenie rozpocznie emisja filmu dokumentalnego „Założę czerwone spodnie” oraz taniec One bilion Racing. Nazywam się miliard. Uczestnicy wezmą udział w wykładzie prof. Moniki Płatek pt.” Dyskryminacja i nierówne traktowanie osób starszych” oraz w prelekcji zastępczyni rzecznika praw obywatelskich – prof. Hanny Machińskiej – Dyskryminacja ze względu na płeć i wiek w kontekście praw człowieka”.

- Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa pt. „Wychodząc z cienia” przygotowana przez Archiwum Państwowego w Toruniu – mówi jedna z organizatorek Dorota Chałat. - Wystawa jest poświęcona kobietom, które zaznaczyły swoje miejsce w historii i społeczeństwie polskim, od średniowiecza. Będzie ją można oglądać w holu Centrum Kultury 105 do 10.04.

Uczestnicy kongresu wezmą udział również w Pecha Kuchy, podczas której siedem osób przedstawi historię swojego życia. Tutaj usłyszymy m.in. Hannę Solecką – pięściarkę, która prowadzi w Koszalinie samoobronę dla kobiet. Organizatorki przygotowały także debatę – Liderki Zmian oraz Park Kobiet, gdzie będą wystawiały się Koła Gospodyń Wiejskich.

Podczas kongresu poznamy także wyniki Konkursu na Kobietę Regionu Koszalińskiego 2020 r. Przypominam, że już można zgłaszać kobiety ze swojego otoczenia, które spełniają kryteria w jednej z trzech kategorii. - Aktywnie działające Panie można zgłaszać w kategorii Biznes, który aktywizuje kobiety; Działalność publiczna i społeczna. - wyjaśnia organizatorka. Dodatkowo, w plebiscycie nagrodę może zdobyć mężczyzna, szef firmy, który umożliwia swoim pracownicom rozwój zawodowy i osobisty. Kandydatury można zgłaszać do 28.03. Wyniki poznamy podczas 8. Regionalnego Kongresu Kobiet.

Kongres Kobiet zaplanowano 03.04 od godz. 11.30 w Centrum Kultury 105, w Koszalinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE