Zobacz jak zmieni się Szydłów! Miasto zrealizuje trzy projekty rewitalizacyjne

Szydłów przygotowuje się do inwestycji, które odmienią oblicze miasteczka. Pojawią się nowe tereny rekreacyjne, parking obsługujący podróżnych i mieszkańców, a także nowoczesna biblioteka. Projekty mają przysłużyć się mieszkańcom i rozwojowi turystyki.
Przy ulicy Kieleckiej, tuż przy średniowiecznych murach Szydłowa ma powstać nowy parking wraz z miejscami dla autobusów, budynek informacji turystycznej z ogólnodostępnymi sanitariatami, a do tego niewielki skwerek. Przebudowana zostanie ścieżka dla pieszych w obrębie murów prowadząca nad fosą.


Władze Szydłowa postanowiły również wykorzystać tereny poprzemysłowe i urządzić na nich park miejski. Znikną pozostałości starych zabudowań, a w ich miejscu pojawi się zieleń, ścieżki, wiaty piknikowe i taras widokowy.

Oprócz tego, gruntowny remont przejdzie dawny budynek urzędu gminy, który aktualnie jest w opłakanym stanie. Po wykonaniu robót stanie się on siedzibą nowoczesnej biblioteki.

Realizacja tych trzech projektów pochłoną w sumie ponad 5 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu gminy Szydłów, świętokrzyskich dotacji unijnych i z budżetu państwa. Umowy z firmami, które zajmą się pracami już zostały podpisane.