Zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Zobacz mapy poszczególnych linii

2021-01-11 17:17 DKS
Zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Zobacz mapy poszczególnych linii
Autor: UM Kielce

Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Tym razem dotyczą one linii numer 4, 14 i 109. Od najbliższej soboty 16 stycznia zmienią się nieco ich trasy. Zmiany w siatce połączeń są wynikiem zeszłorocznych konsultacji i mają one zoptymalizować transport zbiorowy w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Trasa linii numer 4 zostanie częściowo zmieniona. Wszystkie kursy w obie strony będą realizowane ulicą Krakowską, Pakosz i aleją Na Stadion. Linia 14 będzie przekierowana z ulicy Kaczmarka do Dworca Autobusowego. Nie będzie już obsługiwała odcinka Żelazna PKP – Żytnia – Kaczmarka – Krakowska Kadzielnia. Jednocześnie zostanie wprowadzony nowy wariant linii, który połączy Dworzec Autobusowy z Zagórzem. Natomiast linia 109 będzie skrócona do przystanku Morcinka/działki.

- Zmiany wprowadzamy sukcesywnie. Porządkujemy układ komunikacyjny miasta Kielce tak, aby siatka połączeń była jak najbardziej dopasowana do potrzeb wszystkich pasażerów. Tak aby w te rejony, które się zmieniają komunikacyjnie, rozwijają się również docierał transport zbiorowy – tłumaczy Konrad Trela z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

To nie koniec zmian w komunikacji. Kolejne są na horyzoncie.

- Zmiany wprowadzamy etapami. Nie moglibyśmy wprowadzić wszystkich zmian od razu, bo to spowodowałoby duży chaos komunikacyjny. Podzieliliśmy je na etapy – mówi Konrad Trela.

Kielecki ZTM cały czas analizuje siatkę połączeń. Na razie nie wiadomo, które linie obejmą kolejne zmiany.

Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie