Zmiany na budowanej obwodnicy Morawicy

i

Autor: GDDKiA Kielce

Zmiany na budowanej obwodnicy Morawicy

2021-10-04 10:37

Drogowcy wprowadzili kolejną zmianę organizacji ruchu w związku z budową pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Teraz kierowcy mogą korzystać z zachodniej jezdni obwodnicy, a wykonawca kontynuuje roboty na jezdni wschodniej. Co ważne, nadal jeździmy jedną jezdnią w obu kierunkach.

Ruch tranzytowy został przełożony ze wschodniej jezdni budowanej obwodnicy na przebudowaną jezdnię zachodnią i odbywa się na podobnych zasadach jak dotychczas – jedną jezdnią w obu kierunkach w oparciu o tymczasową organizację ruchu. Na podobnych zasadach jak do tej pory zorganizowany został także ruch lokalny – włączenia z dróg lokalnych do drogi nr 73 możliwe są poprzez nowe drogi dojazdowe w miejscach wybudowanych skrzyżowań.

- Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie i przestrzeganie ograniczeń prędkości – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tymczasowa organizacja ruchu pozwoli na wykonanie pozostałych robót i badań diagnostycznych na jezdni wschodniej oraz rozpoczęcie prac przygotowawczych do układania warstwy ścieralnej nawierzchni.

Dopóki nie wybudowano Wersalu była to największa budowla pałacowa w Europie - Krzyżtopór w Ujazdowie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Włoska mafia z okolic Neapolu zwana jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE