Zakaz odwiedzin już nie tylko w szpitalu na Czarnowie. Ograniczenia też w DPS-ach

2020-03-10 13:53
Zakaz odwiedzin już nie tylko w szpitalu na Czarnowie. Ograniczenia też w DPS-ach
Autor: Pixabay

W kieleckich Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wprowadzane są ograniczenia odwiedzin pensjonariuszy ze względu na rozprzestrzeniający się koronawirus. Co prawda, w mieście i regionie jak do tej pory nie odnotowano zakażenia wirusem z Chin, ale miasto woli dmuchać na zimne. Całkowite zakazy odwiedzin dotyczą osób z objawami grypy.

Jednocześnie kielecki ratusz, szczególnie osobom starszym, zaleca ograniczenie przebywania w miejscach publicznych. Duże skupiska ludzkie sprzyjają roznoszeniu się chorób. Stosujmy się do wskazówek Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących przestrzegania zasad higieny. Pamiętajmy o częstym myciu rąk, dezynfekowaniu powierzchni, które dotykamy oraz telefonu komórkowego. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Ważne jest także odpowiednie żywienie. Codziennie w naszym jadłospisie powinno znaleźć się 5 porcji owoców i warzyw. Istotne jest nawadnianie organizmu. Specjaliści zalecają picie około 2 litrów wody w ciągu dnia.

Informacje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej regularnie publikowane są na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE