Zabójstwo w więzieniu. Zarzuty i areszt po tragedii w Pińczowie

2021-01-15 19:06 DKS
Zabójstwo w więzieniu. Zarzuty i areszt po tragedii w Pińczowie
Autor: falco / Pixabay

Zabójstwo w Zakładzie Karnym w Pińczowie w województwie świętokrzyskim. Tamtejsza prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 72-letniemu Władysławowi K., który jest podejrzany o zabójstwo współwięźnia. Do tragedii doszło w minioną środę.

Jak podała Prokuratura Okręgowa w Kielcach Władysław K. w środę nad ranem zaatakował taboretem przebywającego z nim 66-latka. Obrażenia okazały się śmiertelne. Zebrane dowody, zeznania świadków, oględziny miejsca zdarzenia i zwłok świadczą o tym, że podejrzany zamierzał pozbawić życia.

„Rano w dniu 15.01.2021 r. Władysława K. doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Pińczowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w warunkach recydywy, gdyż był wcześniej karany za podobne przestępstwo. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.” - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Śledczy zbierają kolejne dowody i ustalają motywy działania sprawcy. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Bolesny upadek włamywacza na Śląsku. Spadł z okna podczas ucieczki ze sklepu