Wystawa o historii Śląska zaprezentowana w Kielcach [ZDJĘCIA]

2021-04-12 14:44
Wystawa o historii Śląska zaprezentowana w Kielcach
Autor: Instytut Pamięci Narodowej

Coś dla miłośników historii Polski. W Kielcach pojawiła się wystawa dotycząca powstań śląskich. Piętnaście plansz opowiadających o wybranych wydarzeniach na Śląsku pojawiło się przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, zatem można się z nimi zapoznać przechodząc w pobliżu.

Wystawę pod hasłem „Powstania śląskie 1919-1921” przekazał do Kielc katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Historycy zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z lat 1918-1922 czyli okresu, w którym ważyły się losy regionu. Koniec I wojny światowej, pierwsze i drugie powstanie śląskie, plebiscyt górnośląski, podział regionu i przejęcie części Górnego Śląska przez administrację polską – to jedne z najważniejszych aspektów tej opowieści.

Ekspozycja jest bogato ilustrowana. Autorzy wykorzystali sporo fotografii obrazujących wydarzenia na Śląsku. Zadbali również o podstawowe opisy i liczby, które pomogą odbiorcy zrozumieć tamten czas.

Plenerowa wystawa będzie dostępna przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach do 15 czerwca.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE