Spacer z historią - finał, zdjęcie uczestników

i

Autor: Wiktoria Mitura

Wiemy, kto zwyciężył w questingach historycznych „Spacer z historią. Czas Bohaterów”

2021-12-13 12:09

Gra terenowa „Spacer z historią. Czas Bohaterów” dobiegła końca. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył wyróżnienia finalistom i nagrody zwycięzcom. Questing historyczny był rodzajem gry terenowej, w której trzeba było wykonać kilka zadań: w formie wirtualnej lub poprzez odwiedzanie konkretnych miejsc Świętokrzyskiem.

Zorganizowany przez wojewodę świętokrzyskiego konkurs był rodzajem gry terenowej. Trzeba było wykonać kilka zadań : w formie wirtualnej bądź poprzez odwiedzanie konkretnych miejsc w województwie. Była to znakomita zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Podczas questingów można było poszerzyć swoją wiedzę na temat naszego regionu oraz postaci, które sprawiły, że obecnie cieszymy się wolnością i niepodległością.

Każdy questing składał się z 10 zadań i dotyczył jednego z powiatów województwa świętokrzyskiego. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.

– Jedno was łączy: pasja historyczna i chęć zgłębiania wiedzy o naszych dziejach. To ważne, gdyż obecność tak wielu młodych osób budzi optymizm co do tego, że historia nasza będzie zapamiętana i powielana, a my przez to – jako naród – będziemy mądrzejsi. Świętokrzyskie jest przebogate w historyczne treści, które warto wciąż odkrywać na nowo – mówił wojewoda.

Finalistami projektu zostali Mateusz Dróżdż, Natan Ciba, Agata Krzemień, Agnieszka Tercz oraz Zdzisława Tercz.

- Trudność polegała na tym, żeby szybko wyszukiwać informacje w internecie. O ile pierwszy etap nie był ograniczony czasowo, to w finale liczył się czas. W finale zadecydowało według mnie to, jak szybko ktoś odpowiedział na pytania. No i jestem zaskoczony wygraną, bo wcześniej organizatorzy nie informowali o tym, kto zajął, które miejsce - mówił finalista Mateusz Dróżdż.

Wojewoda wręczył również wyróżnienia, a dla pierwszych 300 osób, które ukończyły minimum 3 questingi, przygotowano upominki w postaci kart podarunkowych.

Świąteczne iluminacje w Muszynie
Sonda
Czy takie zadanie domowe w podstawówce to przesada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE