Widoczność na przejściach zostanie poprawiona

2022-06-24 15:58
Ludzie na przejściu
Autor: Pexels

Prawie 6 milionów złotych zostanie spożytkowane w województwie Świętokrzyskiem na poprawienie widoczności na przejściach dla pieszych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej 73 w 66 lokalizacjach "pasy" zostaną lepiej oświetlone.

Cała inwestycja zostaje ujęta w Programie Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Celem działania ma być doświetlenie 670 przejść dla pieszych na terenie województwa świętokrzyskiego.

"Podpisaliśmy umowę na doświetlenie i oświetlenie przejść dla pieszych w ciągu DK 73 na terenie takich gmin jak Morawica, Busko - Zdrój, Chmielnik, Pacanów i Stopnica. " - mówi Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 obejmuje też budowy chodników, ciagów pieszo rowerowych, ścieżek pieszo rowerowych, rond, a także zatoczek autobusowych z dojściami do przystanków.

"To pierwsza tego typu umowa. Trwają już kolejne przetargi na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DK 9 i DK 42 w rejonie Starachowic. Do końca roku planujemy jeszcze siedem takich postępowań" - podsumowuje Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE