Wciąż można jeszcze dołączyć do programu "Mieszkanie za remont" MZB w Kielcach

2021-02-17 18:18
Mieszkanie za remont- program Kielce
Autor: MZB w Kielcach

Jeszcze do 26 lutego, kielczanie, którzy starają się o wynajęcie lokalu od miasta, mogą wziąć udział w II edycji programu "Mieszkanie za remont". Miejski Zarząd Budynków wyznaczył z puli niezamieszkałych lokali znajdujących się w zasobach gminy Kielce, dziesięć mieszkań do remontu na koszt przyszłych najemców.

W programie mogą wziąć udział osoby znajdujące się na liście oczekujących na wynajęcie lokalu od gminy Kielce, ale i spełniające odpowiednie kryteria dochodowe.

 - Dla osób w rodzinie wieloosobowej dochód przypadający na członka rodziny musi się mieścić w przedziale od 1200 do 1800 tysiąca złotych. Dla samotnie prowadzących gospodarstwa domowe, czyli takiej jednoosobowej rodziny, ten dochód powinien mieścić się w granicach 1800 do 3000 tysięcy złotych. Są to progi określone w stosunku do najniższej emerytury - informuje Krzysztof Miernik dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

Mieszkania do remontu można obejrzeć w wyznaczonych przez MZB termiach, a znajdują się przy ul. Warszawskiej, Żeromskiego, Piekoszowskiej, Żelaznej, Norwida czy ul.Pocieszka.

Po wyremontowaniu mieszkania i podpisaniu umowy najmu lokalu, najemca może liczyć na zwolnienie z czynszu przez pewien okres czasu.

- Takim bonusem po wykonaniu tego remontu we własnym zakresie i na własny koszt jest możliwość zwolnienia z czynszu za najem, aż do 60 miesięcy - dodaje dyrektor MZB.

Szczegóły dotyczące programu "Mieszkanie za remont" można znaleźć na stronie internetowej MZB w Kielcach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Treningowy drift w zimowych warunkach - Starachowice
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE