Ważne zmiany w ruchu drogowym w centrum Kielc!

2021-09-20 13:05
Donice na ulicy Sienkiewicza
Autor: UM Kielce

Zmiany weszły w życie w poniedziałek, 20 września i pozostaną z nami na stałe. Ograniczenia w ruchu zostały wprowadzone na ulicy Sienkiewicza, Paderewskiego, ulicy Bodzentyńskiej oraz w obszarze ulic: Silnicznej, Piotrkowskiej i Pelca.

20 września to dzień zmian w ruchu drogowym w obszarze Śródmieścia Kielc. Na ulicy Sienkiewicza zostały postawione donice.

- To jest okolice mostku Karskiego, między ulicą Małą i Dużą i Plan Literatów. Oczywiście ta zmiana i organizacja ruchu została zaplanowana tak, żeby nie utrudnić dojazdu mieszkańcom, czy dostawcom - wyjaśnia zastępczyni prezydenta Kielc, Agata Wojda.

Na ulicy Staszica i Wesołej przy skrzyżowaniach z deptakiem zostały wyznaczone miejsca postojowe dla zaopatrzenia. Co istotnie, na Sienkiewce został dopuszczony ruchu rowerów.

Ulica Paderewskiego

Kolejna ważna zmiana dotyczy ulicy Paderewskiego. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wspólną do skrzyżowania z ulicą Panoramiczną zostanie wyłączona z ruchu ogólnodostępnego. Zakaz wjazdu nie dotyczy MPK, TAXI, ZTM, rowerów, służb miejskich, mieszkańców i najemców określonych budynków i garaży, zaopatrzenia do lokali na tym fragmencie ulicy, zaopatrzenia na ul. Sienkiewicza w godzinach od 6.00-12.00, konwoju bankowego na odcinek ulicy Sienkiewicza i Żelaznej.

Ulica Bodzentyńska

Na ślepy fragmencie ulicy Bodzentyńskiej w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Kościuszki zostanie zlikwidowany postój TAXI. W jego miejscu zostaną wyznaczone równoległe miejsca postojowe.

Trójkąt ulic Silnicznej, Piotrkowej i Pelca

Dla ruchu zostanie udostępniony odcinek ulicy Silnicznej pomiędzy ulicą Pelca a Piotrkowską. Będzie on jednokierunkowy. Po południowej stronie zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Jednokierunkowy będzie także odcinek ulicy Piotrkowskiej od skrzyżowania z ulicą Silniczną do skrzyżowania z ulicą Pelca, po stronie północnej będą wytyczone miejsca postojowe.

Nowe tramwaje wyjeżdżają na miasto. Byliśmy w środku

QUIZ. Co oznaczają te skróty?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót PKP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE