Wakacje 2020 w Kielcach. Muzeum zaprasza dzieci na kreatywne zajęcia

2020-07-07 12:12 Dariusz Skrzyniarz
Wakacje 2020 w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Autor: _Alicja_ / Pixabay Wakacje 2020 w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Propozycja na wakacyjną nudę w mieście od Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Instytucja wystartowała z serią zajęć dla najmłodszych kielczan pod hasłem "ABC Sztuki". Tematyka spotkań jest różnorodna: od muzyki, przez plastykę i malarstwo po tkactwo oraz zabawy słowem.

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach potrwają niemal do końca lipca. Jednak nie będą się one odbywały codziennie. Na przykład w czwartek 7 lipca instytucja proponuje zajęcia pod hasłem „Muzyczny alfabet”, podczas których uczestnicy stworzą proste kompozycje wykorzystując instrumenty perkusyjne. 10 lipca - „Wycinany świat – superbohater”, czyli zajęcia plastyczno techniczne. Będą też atrakcje nawiązujące do otwartej właśnie wystawy pt. „Stroje historyczne w miniaturze”.

- Cała nasza akcja wakacyjna dotyczy sztuki. Dlatego kilka dni poświecimy modzie i szyciu – mówi Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Pierwsze takie spotkanie 14 lipca. Podczas zajęć pod hasłem „Moda to zabawa” dzieci będą mogły zaprojektować ubiór. Zabawa ma im przybliżyć historię mody i sylwetki sławnych projektantów. Na innym ze spotkań uczestnicy przeniosą się do świata trendów Baroku i Renesansu.

Liczba miejsc na zajęciach w kieleckim muzeum jest ograniczona. Może w nich uczestniczyć od 6 do 10 osób. Wśród zajęć znajdziemy takie, które są odpowiednie dla dzieci już od 6. roku życia. Z racji trwającej epidemii muszą być zachowane zasady reżimu sanitarnego. Wszyscy obecni na zajęciach będą musieli nosić maseczki. Każdy uczestnik dostanie osobny zestaw przyborów i dzieci nie będą mogły się nimi wymieniać. Szczegóły zostały udostępnione w regulaminie na stronie internetowej Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wystawa miniaturowych strojów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.