W Wiślicy wre praca nad remontem zabytków. W przyszłym roku ciekawa atrakcja ma być gotowa

2020-11-19 15:01
W Wiślicy wre praca nad remontem zabytków. W przyszłym roku ciekawa atrakcja ma być gotowa
Autor: Muzeum Narodowe w Kielcach Powstanie ścieżka turystyczna, która pomoże nam zrozumieć historię wiślickich zabytków.

Trwają prace nad remontem cennych zabytków w Wiślicy. W tym miesiącu w Muzeum Archeologicznym, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach, rozpoczęło się zabezpieczanie terenu nad wykopaliskami archeologicznymi od frontu kolegiaty. Rozpoczynają się także badania archeologiczne od zachodu kościoła.

Jak informuje Muzeum Narodowe w Kielcach, od strony północnej i południowej zakończono już roboty konstrukcyjne przy budowie korytarza podziemnego. Jeśli chodzi o wschodnią stronę świątyni na finiszu są badania archeologiczne a także prace nad konstrukcją korytarza oraz pomieszczeń podziemnych. Natomiast w podziemiach kolegiaty i przy reliktach kościoła św. Mikołaja swoje działania już rozpoczęli specjaliści od konserwacji zabytków. Zakończono również budowę dachu zielonego na pawilonie.

Trwająca w Wiślicy modernizacja ma ochronić przed zniszczeniem czy kradzieżami ciekawy kompleks zabytków. Prace pozwolą na zwiększenie atrakcyjności reliktów przeszłości. Powstanie ścieżka turystyczna, która połączy wiślickie zabytki w spójną opowieść o historii.

Turyści będą musieli jeszcze poczekać na zwiedzanie tego miejsca. Modernizacja ma zakończyć się w przyszłym roku. Inwestycja realizowana jest dzięki unijnemu dofinansowaniu a jej wartość przekracza kwotę 26 milionów złotych.

Sto kieleckich zabytków, ulic i placów będzie miało tablice z opisami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE