W Kielcach dopracują swoje pomysły na biznes. Potem będą mieli szansę na ich finansowe wsparcie

2020-11-20 12:40
Kielecki Park Technologiczny
Autor: J. Siłakiewicz/UM Kielce

Dziewięć startupów rozpoczęło inkubację w Kieleckim Parku Technologicznym w ramach projektu Platformy Startowe „Start In Podkarpackie”, którego KPT jest koordynatorem w województwie świętokrzyskim.

- Są to bardzo ciekawe przedsięwzięcia. Na przykład aplikacja wspomagająca prowadzenie terapii czy platforma telefinformatyczna do spotkań o poufnym charakterze, bardzo ważna w dobie braku możliwości spotkań fizycznych – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Młode firmy proponują takżę zaawansowane technologicznie rozwiązania, dedykowane m.in. branży meblarskiej, edukacyjnej, czy weterynaryjnej.

W procesie inkubacji, który pomoże rozwijać pomysły, firmy będą mogły liczyć na indywidualną opiekę managera, który wspólnie ze startupem, przy uwzględnieniu rekomendacji Panelu Ekspertów, przygotuje szczegółowy program działań.

Na zakończenie inkubacji startup zaprezentuje efekty kilkumiesięcznej pracy podczas Demo Day. Oceny dokonywać będzie zespół doświadczonych ekspertów, składający się z przedstawicieli lidera projektu oraz partnerów projektu.

Firmy, które najlepiej dopracują pomysł, otrzymają rekomendację i będą miały szansę ubiegania się o bezzwrotną dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nawet w kwocie do 1 miliona zł.

- Co ważne aplikacja o dotację nie jest możliwa bez przejścia pierwszego etapu, który można zrealizować w Kieleckim Parku Technologicznym – dodaje Justyna Lichosik.

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE