VI LO w Kielcach zagra w szczytnym celu. Pieniądze zostaną przeznaczone na Hospicjum Caritas

2020-02-06 16:10
VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
Autor: Fotografia z oficjalnego profilu facebookowego VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz VI Liceum Ogólnokształcące wspólnie organizują charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty.

To wydarzenie już 11 lutego w przypadający tego dnia Światowy Dzień Chorego. Na scenie pojawi się m.in. zespół Shaken Organs.

– Wychodzi to wszystko z potrzeby serca i uwrażliwienia zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Do tego wydarzenia włącza się cała społeczność naszej szkoły. A to wszystko dlatego, że lubimy i chcemy pomagać – mówi Edyta Roman, wicedyrektor placówki.

Uczniowie podczas tego wydarzenia nie tylko pomogą potrzebującym, ale również sami będą mogli zaprezentować szerszej publiczności swoje zdolności muzyczne. – Dzięki temu poczują się zauważeni i docenieni – zauważa wicedyrektor.

Koncert charytatywny odbędzie się w szkole muzycznej przy ul. Wojewódzkiej 12 w Kielcach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE