Urząd Marszałkowski w Kielcach wciąż czeka na wnioski o stypendia dla przyszłych lekarzy

2021-09-21 10:11
Lekarz
Autor: Unsplash

Dwa tysiące złotych miesięcznie. Tyle może otrzymywać student czwartego, piątego lub szóstego roku kształcący się na kierunku lekarskim. Władze świętokrzyskiego cały czas czekają na wnioski o stypendia.

To już kolejny rok, w którym zarząd woj. świętokrzyskiego kusi stypendiami młodych lekarzy.

- Zapraszamy studentów z całej Polski – mówi Marek Bogusławski, wicemarszałek regionu. – Zapraszamy przyszłych lekarzy, który chcieliby zasilić kadrę naszych szpitali – dodaje.

O dodatkowe pieniądze mogą ubiegać się studenci, którzy mają średnią nie niższą niż 3,75. – Myślę, że dzięki temu, że skorzystają z proponowanego przez nas wsparcia, w równy sposób będą mogli pracować i rozwijać się jako lekarze. Przy tym będą mieć też satysfakcję, że będą mogli leczyć – zaznacza Marek Bogusławski.

Władze świętokrzyskiego zabezpieczyły pieniądze dla 70 przyszłych lekarzy. Nabór wniosków potrwa tylko do połowy października. Szczegóły są na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Zwolnienie lekarskie na dziecko - komu przysługuje i w jakim wymiarze

QUIZ: Joanna Koroniewska i Maciej dowbor. Jak dobrze ich znasz?

Pytanie 1 z 6
W którym roku Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli ślub?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE