Udane Mistrzostwa Polski dla młodych bilardzistów z Kielc

2022-05-04 9:50
Nosan Kielce zdominował MPJ w Łodzi
Autor: Nosan Kielce

Fenomenalny występ bilardzistów Nosanu Kielce na bilardowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Łodzi. Nasi zawodnicy zdominowali tegoroczne zawody zdobywając aż dziewięć krążków i wygrali klasyfikację medalową.

Młodzi bilardziści z Kielc wywalczyli dziewięć medali, w tym aż cztery złote.

W grupie juniorek starszych najlepszą zawodniczką została Izabella Jońska. Siedemnastoletnia podopieczna Marka Karlikowskiego zdobyła złoty medal w odmianie 9 bil, natomiast w odmianie 10 bil wywalczyła srebrny krążek. W grupie juniorów starszych fantastyczny występ zanotował Jeremi Nowak. Siedemnastolatek zadziwił wszystkich prezentując fantastyczną formą, co zaprocentowało aż trzema medalami. W odmianach 8 bil i 9 bil zdobył brązowe krążki, natomiast w odmianie 10 bil wywalczył tytuł mistrza Polski. Co warte podkreślenie w drodze do złota pokonał min. aktualnego mistrza świata juniorów, a w finale mistrza Europy juniorów.

Kolejną gwiazdą tym razem w grupie juniorów młodszych został Michał Wiech. Ten czternastoletni wychowanek klubu z Kielc w grupie juniorów młodszych sięgnął aż po trzy medale w tym jeden złoty (8bil) i dwa srebrne (9 bil i 14). Oprócz pozycji medalowych bilardziści Nosanu zajęli kilka wysokich miejsc. Tuż za podium na 5. pozycji sklasyfikowania zostali: Patrycja Siemienice, Jakub Chrobot i Alan Wszędybył.

Zawodnicy Nosanu Kielce nie mieli sobie równych również w rozgrywkach drużynowych, w których pierwszego dnia wywalczyli złoty medal. Pokonali w finale faworyzowany UKS Fair Play Jaworzno 2-1, w składzie którego występuje mistrz świata oraz mistrz Europy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Wiech, Jeremi Nowak, Szymon  Bruśnicki, Adam Pałczyński, Jeremi Chrobot.

Dodajmy, że to nie jedyne medale dla województwa świętokrzyskiego. W grupie juniorek starszych dwa krążki: srebrny i brązowy wywalczyła Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica