​Uczniowie liceów i szkół zawodowych z terenu województwa świętokrzyskiego będą mogli starać się o stypendia

2021-09-27 14:15
Uczeń
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Samorząd Województwa w tym roku szkolnym będzie realizował dwa projekty stypendialne dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz dla uczniów szkół zawodowych - ten adresowany dla uczniów techników, szkół artystycznych oraz szkół branżowych I i II stopnia. Nabór wniosków rozpocznie się 1 października.

Projekty są finansowane ze środków Unii Europejskiej, polskiego rządu oraz budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. W sumie przyznanych zostanie 207 stypendiów dla uczniów . Każdy ze stypendystów otrzyma 3,8 tys. zł na zrealizowanie Indywidualnego Programu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku wraz z wymaganymi, między innymi, Indywidualnym Planem Rozwoju Edukacyjnego Ucznia i oświadczeniem o dochodach.

Nabór potrwa do 2 listopada.

Szczegółowe zasady ubiegania się o stypendia i ich przyznawania - na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w zakładce Programy stypendialne.

Piknik WOT Przysucha
Sonda
Obchodzisz Dzień Chłopaka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE