Szpitale w regionie zmagają się z brakami kadrowymi

2022-05-17 14:40
Marszałek uspokaja: Szpitale są gotowe na koronawirusa
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixbay

Świętokrzyskie placówki medyczne zmagają się z brakami kadrowymi. Problem ten poruszył podczas konferencji, organizowanej m.in. przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Collegium Medicum UJK w Kielcach, wicemarszałek Marek Bogusławski oraz profesor Grażyna Nowak-Starz, prodziekana ds. kształcenia w naukach o zdrowiu.

- Nasze placówki szpitalne borykają się dzisiaj z brakami personelu białego. Dotyczy to najbardziej lekarzy, może trochę w mniejszym stopniu pielęgniarek.To rzutuje na świadczenia zdrowotne - mówił wicemarszałek Marek Bogusławski. 

Profesor Grażyna Nowak-Starz zapewnia, że kielecka uczelnia stara się w pewnym stopniu rozwiązać ten problem. - To też jest związane z faktem, że my jako uczelnia podejmujemy się przyjęcia większej liczby studentów, ale musimy pamiętać o tym, że nie możemy tracić na jakości, bo musimy wyposażyć tych ludzi w kompetencje, które im pozwolą pełnić rolę lekarza, pielęgniarki, położnej, ratownika - mówi.

Problem z brakiem personelu medycznego dotyczy nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale całego kraju.

Kim jest Mr. Polska?
Sonda
Podoba ci się ta metamorfoza?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE