Świętokrzyskie. Terytorialsi odwiedzili kombatantów. Przekazali im świąteczne paczki i życzenia

2022-12-24 9:55

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej udali się z przedświąteczną wizytą do świętokrzyskich kombatantów. Podczas wizyty żołnierze przekazali paczki z żywnością siedemnastu weteranom.

Życzenia od świętokrzyskich terytorialsów

Opieka nad kombatantami jest jednym z zaszczytnych przedsięwzięć żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od początku istnienia jej opiekują się weteranami z organizacji niepodległościowych. 22 oraz 23 grudnia żołnierze w przedświątecznej wizycie odwiedzili 17 kombatantów z województwa świętokrzyskiego.

Zebraną żywność (produkty spożywcze przydatne na świątecznym stole) przygotowaną w paczki, przekazali weteranom. Do wspólnej akcji dołączyli również pracownicy MESKO S.A. którzy przygotowali podarunki w ramach akcji „Paczka dla Bohatera”, Służba Więzienna z Kieleckiego Aresztu Śledczego która przekazała świąteczne stroiki oraz Kielecki IPN przekazujący swoje publikacje. Podczas wizyt nie zabrakło wspomnień z okresu okupacji, ale i również słów wsparcia dla mundurowych.

- Serdeczne życzenia dla Was, żołnierze kochani i dla Waszego dowódcy. Dziękuję że jesteście z nami, dbacie o nas i nasze bezpieczeństwo. Życzę wam wszystkiego najlepszego, bądźcie twardzi tak jak do tej pory i strzeżcie naszych granic – podkreślał major Bogdan Eubich żołnierz „Brygady Świętokrzyskiej” NSZ.

Najlepsze życzenia dla Was, Nasi kochani żołnierze, pilnujcie naszych granic. Życzę Wam i Waszym rodzinom, wszystkiego najlepszego – podkreślał pułkownik Janusz Sermanowicz, pseudonim „Dyzma”.

Żołnierze 10. ŚBOT są w stałym kontakcie z kombatantami. W czasie pandemii COVID 19 dostarczali im środki do dezynfekcji, gotowe posiłki, pomagali w dowozie do punktów sczepień, na zabiegi rehabilitację czy też pomagali w zakupach w okresie izolacji. Weterani na miarę swojego zdrowia są częstymi uczestnikami przysiąg wojskowych i uświetniają swoją obecnością uroczystości patriotyczne.

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w okresie Świat Bożego Narodzenia będę stali na posterunku wspierając działania przygraniczne realizując operację „Silne Wsparcie”.

Halina Frąckowiak: Przed laty kochali się w niej wszyscy żołnierze… O kim pomyśli przy wigilijnym stole?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE