Świętokrzyscy strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień

2021-04-19 16:29
Świętokrzyska Straż Pożarna pomaga dotrzeć na szczepienia
Autor: KW PSP Kielce

Świętokrzyscy strażacy aktywnie wspomagają akcję "Szczepimy się". W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pomagają dojechać do punktów szczepień osobom, które mają problem by samodzielnie do nich dotrzeć.

- Jednostki ochotniczych straży pożarnych województwa świętokrzyskiego zostały włączone do akcji mającej na celu sprawną i szybką realizację szczepień. Szczególnie na terenach wiejskich, nie wszyscy mieszkają w pobliżu ośrodków zdrowia wykonujących szczepienia. Problem dotarcia do punktów szczepień dotyczy przede wszystkim osób starszych, często schorowanych, o ograniczonej możliwości samodzielnego przemieszczania się, nie każdy ma rodzinę która może pomóc w dotarciu do punktu szczepień - informuje  rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach .

Druhowie jednostek OSP organizują transport we współpracy z lokalnym samorządem i punktami szczepień.

- Część ochotniczych straży w województwie świętokrzyskim posiadających samochody operacyjne lub logistyczne realizuje dowóz starszych osób do punktów szczepień. Warto podkreślić, że druhowie realizuję te działania poświęcając swój prywatny czas i nie pobierając za to wynagrodzenia - dodaje rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej.

Od trwającej od stycznia akcji, straż pożarna pomogła ponad 600 osobom dotrzeć do punktów szczepień w województwie świętokrzyskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy nazdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE