Służby mundurowe na tropie złodziei stroiszu

2021-12-14 9:55
choinka
Autor: pixabay.com

Przedświąteczny okres to prawdziwe żniwa dla sprzedawców różnych stroików czy ozdób. Niestety wciąż wiele z nich powstaje z nielegalnego stroiszu. Dlatego jak co roku kieleccy policjanci, strażnicy miejscy i leśnicy łączą siły w walce ze złodziejami.

- Klienci zazwyczaj nie zastanawiają się, czy gałązki, które kupują, pochodzą z legalnego źródła - zaznacza Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. - Warto podkreślić, że straty wyrządzone z tego tytułu są dotkliwe, ponieważ okaleczone drzewa po prostu zamierają - dodaje. 

Kradzieże stroiszu tradycyjnie już nasilają się przed świętami Bożego Narodzenia. Dlatego w wielu miejscach można spotkać więcej patroli.

- Funkcjonariusz pojawiają się m.in. na terenie targowisk, kontrolują pojazdy pod kątem przewożenia nielegalnych choinek, ale także odwiedzają kompleksy leśne, by sprawdzić, czy tam ktoś nie próbuje zrobić nielegalnej wycinki - mówi Karol Macek.

Przypomnijmy, że sprzedaż nielegalnego stroiszu jest kwalifikowana jako wykroczenie i zagrożona grzywną, która może sięgnąć nawet 5 tys. zł.

Zamość: Za zwrócenie im uwagi na brak maseczek, rzucili się na mundurowych
Sonda
Czy uważasz kulig za bezpieczną zabawę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE