Sport

Setka pięściarzy w jednym ringu! Klub Garda Kielce zorganizował Sobotę Bokserską

2024-02-12 14:44

Setka uczestników i tylko jeden ring. To była wyjątkowa sobota w Klubie bokserskim Garda Kielce. Organizatorzy zaprosili wielu zawodników i trenerów, nie tylko z województwa świętokrzyskiego.

To było pierwsze tego typu wydarzenie w historii Klubu Sportowego Garda Kielce. Organizatorzy zapewniają jednak, że w przyszłości na pewno będzie ich więcej. Tym razem, można śmiało mówić o sukcesie eventu. Do minionych, sobotnich zmagań zgłosiło się ponad stu uczestników. Łącznie odbyło się 36 sparingów. Nie zabrakło również obecności wielu medalistów mistrzostw Polski, przez co poziom sparingów był na wysokim poziomie.

- Za nami sobotnie zmagania bokserskie. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zorganizować sesję sparingową. Zaprosiliśmy wszystkie kluby z województwa świętokrzyskiego, a także gościnnie Paco Lublin oraz Radomiaka Radom. Odbyło się to wszystko w świetnej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Oby więcej takich sparingów. Na pewno to przyniesie efekt w postaci tego, że polski boks będzie się rozwijał. Przede wszystkim - młodszym uczestnikom i bokserom daje to na pewno lekcję na przyszłość, żeby zobaczyli od środka, od kuchni, jak wyglądają zawody bokserskie. Jak jest w środku, w ringu mogą poczuć ten klimat rywalizacji - relacjonuje Mateusz Lurzyński, prezes kieleckiego klubu.

Świętokrzyskie. Artur Szpilka, bokser i zawodnik MMA gościł w Skarżysku-Kamiennej

W sobotniej rywalizacji wzięła udział zawodnicy z różnych klubów:

  • RUSHH Kielce
  • Fighter Kielce
  • Ring Busko Zdrój
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
  • Skalnik Wiśniówka
  • Skarżyski Klub Bokserski
  • Miejski Klub Sportów Walki Korona
  • Boks Starachowice.
  • Radomiak Radom
  • PACO Lublin

W zmaganiach sprawdziło się też 12 zawodników z klubu gospodarzy, kilku nieobecnych zawodników wykluczyły problemy zdrowotne. Organizatorzy mają nadzieję, że szybko dołączą do treningów ponownie.

Co dają treningi?

- Przede wszystkim stabilność psychiczną, tężyznę fizyczną, ogólnorozwojowy tryb życia, pokorę, szacunek. - mówi Mariusz Gardziński- trener kieleckiej Gardy -  Sparingi weekendowe są realizowane głównie po to, że w boksie i innych sportach walki jest tak, że czym więcej sparingów w kontakcie z przeciwnikiem, tym zawodnik nabiera doświadczenia. Łamie się swoją presję, łamie swoje niedyspozycje. Przez sparingi nabiera się dojrzałości zawodniczej, pewności siebie. To najbardziej pomaga -dodaje sportowiec.

Już wkrótce, bo w marcu, odbędą się odbędą się Mistrzostwa okręgu w boksie. To najważniejsza impreza dla wszystkich klubów z Okręgu Świętokrzyskiego. Rywalizacja odbędzie się na hali, przy dopingu zgromadzonej publiczności. Jak podkreślają organizatorzy, sparingi takie jak w minioną sobotę mają podnosić poziom młodych zawodników i tym samym przygotowywać ich do nadchodzących mistrzostw.

To nie wszystko! Klub Garda Kielce organizuje również darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Sala kieleckiego klubu mieści się przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie klubu.