ŚCO zaprasza na darmowe badania

2022-03-23 11:02
ŚCO zaprasza na Białą Sobotę
Autor: Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Jedni wagarują, drudzy topią Marzannę, a jeszcze inni organizują darmowe badania. W tak typowy dla siebie sposób powitanie wiosny zaplanowało Świętokrzyskie Centrum Onkologi. Kielecka lecznica organizuje kolejną już Białą Sobotę.

- Coraz częściej myślimy o wiosennych porządkach, a te najlepiej zacząć od własnego zdrowia. Dlatego zapraszamy szczególnie panie, ale także panów - przekonuje Izabela Opalińska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Bezpłatne badania zaplanowano w godz. od 9 do 14. Wystarczy wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod numerami: 609 99 00 33, 607 77 88 88 i 41 36 74 653.

- Zapraszamy panie między 50. a 69. rokiem życia na bezpłatną mammografię. Dla pań jest również przewidziana cytologia. Podczas jednej wizyty będą mogły wykonać dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym. To badanie kierujemy do pań między 25. a 59. rokiem życia. Jest jeszcze nasofiberoskopia, czyli badanie laryngologiczne dla pań i panów w wieku 40-65 lat - podkreśla Izabela Opalińska. 

Organizowane raz w miesiącu białe soboty cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów. W ubiegłym roku przyciągnęły w sumie blisko tysiąc osób.

Poradnik Zdrowie: leczenie bólu przewlekłego
Sonda
Czy uważasz, że powinna zostać wysłana na Ukrainę misja pokojowa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE