Budowanie ścieżki rowerowej w Kielcach

i

Autor: UM Kielce

Ścieżki rowerowe będą, ale później. Powód? Koronawirus

2021-11-30 11:09

​Budowa drogi rowerowej przy ulicy Krakowskiej będzie trwała dłużej niż zamierzano. Chodzi tu o dwa odcinki, od WDK do ulicy Pakosz oraz od ulicy Górników Staszicowskich do granicy miasta z gminą Nowiny. Wykonawca robót poprosił o przedłużenie terminu realizacji tej inwestycji.

Jak informuje Jarosław Skrzydło w Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, prace przy budowie drogi rowerowej przy ulicy Krakowskiej będą trwały do końca maja 2022 roku.

Wykonawca robót poprosił o wydłużenie terminu realizacji z dwóch powodów.

- Wykonawca uzasadniał to faktem występowania koronawirusa i faktem, że brygady zostały poniekąd zdziesiątkowane i nie jest w stanie prowadzić prac budowlanych w takim wymiarze jakby to było możliwe. Drugi fakt jest taki, że zachodziła konieczność zmian w projekcie związanych z mocowaniem barier sprężystych na obiektach mostowych na ulicy Krakowskiej. Pierwotny sposób wykonania tych mocowań okazał się niemożliwy do realizacji - mówi Jarosław Skrzydło. 

Trasa o długości 1100 metrów powstaje od granicy miasta do al. Górników Staszicowskich. Natomiast odcinek 800-metrowy od Wojewódzkiego Domu Kultury do ul. Pakosz.

Dla ukochanej żony przejechałem 600 km na rowerze
Sonda
Korzystasz z rowerów miejskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE