Policja radiowóz

i

Autor: M.Cieślikiewicz Mielec: Zaginął 16-letni Patryk. Od poniedziałku nie nawiązał kontaktu z rodziną!

Są zarzuty i wniosek o areszt dla sprawcy tragicznego wypadku w Daleszycach! Mężczyzna śmiertelnie potrącił matkę i jej dziecko

2021-08-17 17:14

Jak ustalono, kompletnie pijany 39- latek , jadący z nadmierną prędkością, śmiertelnie potrącił 38 - letnią kobietę i jej 4- letnią córkę , które przechodziły przez jezdnię, a potem uciekł wraz z dwoma pasażerami. Wszyscy byli nietrzeźwi. Tylko jeden z nich, prowadzący auto, 39-letni Michał Z. usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w chwili zdarzenia samochodem kierował 39-letni Michał Z., któremu prokurator przedstawił trzy zarzuty.

Pierwszy związany z umyślnym sprowadzeniem katastrofy w ruchu lądowym w następstwie umyślnego naruszenia reguł bezpieczeństwa, a w tym przekroczenia prędkości, kierowania w stanie nietrzeźwości, a w konsekwencji śmiertelnego potrącenia 37-latki i jej 4-letniej córki oraz ucieczki z miejsca zdarzenia; drugi związany z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości; trzeci związany z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia - wylicza Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 

Podejrzanemu grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności - dodaje Daniel Prokopowicz.

Dwaj pasażerowie auta po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali zwolnieni.

Materiał dowody, który na tym etapie został zgromadzony nie dał podstaw do  przedstawienia im zarzutów - mów Daniel Prokopowicz.

Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE