Remonty na Kieleckich drogach. Jak oszczędzić swoje zawieszenie?

2022-09-26 15:43
Naprawa samochodu
Autor: Pexels

Remontów na drogach w Kielcach coraz więcej, a to oznacza czasowo słabej jakości drogi w stolicy naszego województwa. Jak poradzić sobie z problemem "dziur" na drogach, by nie uszkodzić naszego samochodu? Odpowiada ekspert.

Remont zawieszenia w samochodzie może być drogi, a o uszkodzenie elementarnej części samochodu na "dziurach" nie trudno. Istnieje wiele mitów i sposobów, jak radzić sobie z nierówną nawierzchnią.

"Może się nie podobać to innym uczestnikom ruchu, ale warto pokonywać przeszkody, wyrwy z jak najmniejszą prędkością. Niwelujemy wtedy siłę kinetyczną, jaką jest zmuszone pochłaniać nasze zawieszenie" - odpowiada Jarosław Kuca, właściciel jednego z kieleckich autoserwisów.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Jedni mówią, że lepiej "przelecieć" przez uskoki, inni natomiast są zwolennikami powolnego pokonywania wyrw. Jak jednak ma się to w praktyce? Odpowiada żartobliwie ekspert.

"Poza rondem Małysza, gdzie mimo wszystko lepiej przejechać przez całe rondo, niż jednym skokiem wylądować za wyspą, warto zwolnić. Każde "tąpnięcie" zużywa i zmniejsza, skraca żywotność zawieszenia. Nie zawsze jesteśmy pewni głębokości wyrwy" - dodaje Jarosław Kuca.

Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?

Starajmy się więc uważać na rozkopanych kieleckich drogach i w miarę możliwości kierować się na objazdy. Pamiętajmy też, że drogi w remoncie kiedyś pokryte będą dobrą nawierzchnią, zdatną do jazdy. To dobra wiadomość.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE