[AKTUALIZACJA] Pożar na terenie składowiska śmieci w Promniku! Lepiej nie otwierać okien!

2022-05-30 6:27
Pożar w Promniku
Autor: KW PSP

Pali się hala z odpadami z tworzywa sztucznego na terenie Składowiska Odpadów Komunalnych w Promniku w gminie Strawczyn. Strażacy apelują do okolicznych mieszkańców, by wstrzymali się z wietrzeniem mieszkań ze względu na toksyczny dym.

Płonie hala o wymiarach 70x120x8 metrów z odpadami z tworzywa sztucznego, składająca się z pięciu boksów. Zgłoszenie wpłynęło przed godziną trzecią w nocy. Na miejscu pracuje aktualnie 21 zastępów straży pożarnej. Akcja jest utrudniona, bo zawalił się dach.  Nad halą unosi się silnie toksyczny dym, dlatego apelujemy do okolicznych mieszkańców o nieotwieranie okien i nie przebywanie na zewnątrz - mówi Beata Gizowska, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Do pożaru doszło dziś około 3:00 - informuje Marcin Bajur, rzecznik KW PSP Kielce. Palą się 4 wiaty z paliwem alternatywnym (folia), dwie wiaty uległy zawaleniu. Brak osób poszkodowanych. Pożar, nie został jeszcze opanowany, na miejscu pracuje 21 zastępów straży pożarnej, ponad 80 strażaków - dodaje Bajur. Nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na inne budynki. W tym momencie apelujemy do okolicznych mieszkańców o nieotwieranie okien i nie przebywanie na zewnątrz, ze względu na toksyczne gazy pożarowe, które unoszą się w powietrzu - dodaje rzecznik.

Ogromny pożar w zakładach Cersanit w Starachowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE