Potrzebna krew! W magazynach RCKiK są braki

2022-06-01 12:09
Krwiodawca krew krwiodawstwo RCKiK dawca krwi
Autor: Karolina Grabowska/pexels.com

Pilnie potrzebna krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje do krwiodawców o oddawanie krwi. Obecnie najpotrzebniejsze są grupy krwi BRh+, BRh- oraz 0Rh-.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do mieszkańców Kielc i całego województwa świętokrzyskiego o oddawanie krwi.

Wymagania stawiane przyszłym krwiodawcom są naprawdę niewielkie. - Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, czuje się dobrze, nie leczy się na choroby przewlekłe, waży powyżej 50 kilogramów. Krew można oddawać do 60 roku życia - informuje Olgierd Oksza-Orski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach .

Krew można codziennie oddawać w siedzibie Centrum przy ul. Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w oddziałach terenowych w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku – Kamiennej oraz na akcjach wyjazdowych.

Sądeczanie oddają krew dla Ukrainy
Sonda
Czy oddawałeś/aś kiedyś krew?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE