Pobicie z użyciem noża w Kielcach. Sprawcy byli kompletnie pijani

2021-09-14 11:28
Policja apeluje: Piłeś - nie jedź!
Autor: KMP Toruń

O pobicie z użyciem noża jest podejrzany 46-letni kielczanin, który został zatrzymany przez mundurowych z komisariatu przy ul. Kołłątaja. Śledczy ustalili, że mężczyzna ten, bez powodu w sobotni wieczór zranił nożem 59-latka. Obok niego na ławie oskarżonych usiądzie tez 48-latek, który usłyszał zarzut pobicia.

Do tej sytuacji doszło w sobotę, po godzinie 21. Nietrzeźwego 59- latka zaczepiło na osiedlu Jagiellońskie dwóch mężczyzn.

- Nieznajomi zaczęli ubliżać pokrzywdzonemu, a gdy ten nie reagował, podbiegli do niego i zaczęli bić. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zranił lekko 59-latka w rękę, po czym napastnicy uciekli – mówi Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Pracujący na miejscu mundurowi z Komisariatu Policji II w Kielcach po zebraniu informacji ruszyli na poszukiwania sprawców. Jeszcze w sobotę w ręce policjantów wpadł 46-latek. Ten mężczyzna w chwili zatrzymania miał 2,7 promila w swoim organizmie. – Do drugiego z napastników kryminalni dotarli w poniedziałek. 48-latek, bo o nim mowa, w chwili zatrzymania miał 2,5 promila – podkreśla Karol Macek.

46-latek, który zaatakował pokrzywdzonego nożem, może trafić za kratki nawet na pięć lat. Z kolei jego kompan usłyszał zarzut pobicia. Jemu grozi kara do trzech lat więzienia.

Grób Wiesława Gołasa na Starych Powązkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE