Pijana kobieta wiozła dzieci w aucie. To już kolejny taki przypadek w regionie!

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Z regionu

Pijana kobieta w powiecie skarżyskim wiozła dzieci w aucie. To już kolejny taki przypadek w regionie!

2023-03-27 10:15

Pijani opiekunowie wsiadają za kierownice samochodów i wożą nimi dzieci! W ostatnich tygodniach w Świętokrzyskiem dramatycznie rośnie liczba podobnych zdarzeń...

W niedzielę 26 marca przed godziną 19:00 w Majkowie, w gminie Skarżysko Kościelne (powiat skarżyski) mundurowi zatrzymali do kontroli audi, które prowadziła 25-letnia mieszkankę tej gminy.

- Kobieta przewoziła pojazdem dwoje swoich dzieci wieku 5 i 7 lat. Wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kobieta miała w sobie przeszło promil alkoholu - relacjonował podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

To już kolejny taki przypadek w naszym regionie. W Dzień Kobiet stróże prawa z Buska-Zdroju zatrzymali w gminie Gnojno 33-letnią kobietę, wiozącą troje dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Była pijana, miała 1,3 promila alkoholu w organizmie, nie posiadała także uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponad promil alkoholu miał w organizmie nietrzeźwy kierowca samochodu, którego kielecka policja zatrzymała w połowie marca na tamtejszym Czarnowie. Mężczyzna wiózł troje dzieci w wieku 4-9 lat. Z kolei kilka dni później policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Sienno (województwo mazowieckie), który przewoził w swoim aucie 2-letniego syna bez fotelika, a razem nimi podróżowała nietrzeźwa 25-latka. Mężczyzna miał blisko trzy promile w organizmie!

Nie pomagają apele, tymczasem kierowcy, którzy wsiadają do pojazdów w stanie nietrzeźwym muszą liczyć się z prawnymi konsekwencjami. Kodeks karny przewiduje za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE