Otwarto nowy obiekt sportowy na Bocianku

2022-06-01 15:04
Nowy kompleks sportowy na Bocianku
Autor: UM Kielce

W środę odbyło się oficjalne otwarcie nowego kompleksu sportowego na osiedlu Bocianek. Przy Szkole Podstawowej nr 1 wybudowano między innymi boisko, bieżnię i mini Skate Park. Projekt „Bocianek na start” powstał z budżetu obywatelskiego.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt. Kompleks doskonale wpisuje się w Park Dygasińskiego. Jest dopełnieniem, którego nam brakowało, a dla młodych ludzi, rodzin i dorosłych będzie doskonałym miejscem integracji. Chcemy podziękować za wsparcie nie tylko naszej szkoły, ale też osiedla Bocianek – mówiła Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica.

Na kompleksie sportowo-rekreacyjnym można pograć w siatkówkę i koszykówkę. Mini stadion lekkoatletyczny przy ul. Leopolda Staffa 7, pozwala na trenowanie biegów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i kulą.

- Nowoczesny obiekt uatrakcyjni zajęcia z wychowania fizycznego. Wśród naszych uczniów mamy takich, którzy już zajmują czołowe miejsca w lekkiej atletyce. W godzinach od 8 do 15:30 kompleks będzie przede wszystkim wykorzystywany przez szkołę, ale oczywiście obiekt jest ogólnodostępny i serdecznie zapraszamy wszystkich kielczan do aktywnego spędzania czasu. Teren nie jest ogrodzony i cały czas jest otwarty. Już teraz obserwujemy, że wieczorem wielu mieszkańców Bocianka chętnie korzysta chociażby z bieżni – dodaje Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

W ramach projektu wybudowano także mini skatepark dla młodszych dzieciaków, z którego należy korzystać pod opieką dorosłych.

- Cały teren jest monitorowany i oświetlony. Apelujemy o dbanie o powstałą infrastrukturę. Chcielibyśmy, aby sportowe atrakcje służyły wszystkim jak najdłużej – podkreśla dyrektorka „Jedynki”. 

Wokół powstały ciągi komunikacyjne w tym połączenie kompleksu z ul. Boya – Żeleńskiego oraz ul. Staffa. Zamontowano ławki i kosze na śmieci.

Inwestycja kosztowała ponad 2,4 mln zł.

„Bocianek na start” to jeden z dwóch dużych projektów inwestycyjnych, który wygrał w Kieleckim Budżecie Obywatelskim 2020. Mieszkańcy Kielc oddali na niego dokładnie 3559 głosów.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce
Sonda
Uprawiacie sport? Jesteście aktywni fizycznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE