Oszustwo w powiecie ostrowieckim. Poszkodowana straciła ponad sto tysięcy złotych

i

Autor: Archiwum, Pixabay

Nie było szybkiego zysku...

Oszustwo "na kryptowaluty" w powiecie ostrowieckim. Poszkodowana straciła ponad sto tysięcy złotych

2023-03-20 16:35

42-letnia mieszkanka gminy Bodzechów padła ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty i kruszce. Łącznie kobieta straciła ponad 100 tysięcy złotych!

Kobieta zgłosiła się do ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji w minioną sobotę 18 marca.

- Jak wynikało z jej relacji w styczniu br. zainteresowała się taką formą potencjalnego pomnażania swojego kapitału. Za pośrednictwem Internetu znalazła jedną z ofert, po czym telefonicznie skontaktowała się z przedstawicielem firmy pośredniczącej w inwestycjach w kryptowaluty. W trakcie rozmowy 42-latka została poproszona o zainstalowanie specjalnej aplikacji, która miała umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami i zyskami - tłumaczy podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kobieta miała dokonać wpłaty w kwocie ponad 100 euro na konto wskazane przez fałszywych przedstawicieli firmy. Kolejno krok po kroku oszuści instruowali ją co ma robić. 42-latka zgodnie z otrzymanymi wskazówkami zaczęła przelewać różne kwoty na wskazane przez oszustów konta. Ostatecznie jak się okazało mieszkanka gminy Bodzechów w ciągu dwóch miesięcy zamiast zarobić straciła ponad 100 000 złotych. 

- Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator. Oszuści proszą o zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu i zalogowanie się na konto bankowe. Najczęściej ofiara kuszona jest obietnicą szybkich zysków - ostrzegają policjanci.

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE