Oszustwo "na wnuczka" w powiecie pińczowskim. Starsza kobieta straciła aż 130 tysięcy złotych! Uwierzyła w wypadek, którego nie było...

2023-01-23 12:55
Oszustwo na wnuczka w powiecie pińczowskim
Autor: Pixabay

Mieszkanka gminy Michałów w powiecie pińczowskim padła ofiarą zuchwałego oszustwa. Straciła ponad 130 tysięcy złotych!

- W niedzielę 22 stycznia rano rodzina 73-letniej mieszkanki gminy Michałów poinformowała pińczowskich policjantów o oszustwie, w wyniku którego seniorka straciła ponad 130 000 zł. Dzień wcześniej około 21.00 zadzwonił do niej mężczyzna przedstawiający się jako jej wnuczek. Rozmówca informował o nieszczęśliwym wypadku, który miała spowodować jego matka, a córka ofiary. Poszkodowaną w wypadku miała być ciężarna kobieta, której należało wypłacić zadośćuczynienie, aby uniknąć dalszych konsekwencji - informował aspirant sztabowy Damian Stefaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Kobieta nie podejrzewała niczego złego, spakowała pieniądze do torby i przekazała mężczyźnie, który przyjechał do jej domu. Kim był? To wyjaśniają policjanci.

- Ciekawy w tej historii jest fakt, że w późniejszej rozmowie z policjantami kobieta przyznała, iż wcześniej słyszała o podobnych zdarzeniach. Sama jednak w momencie przekazywania pieniędzy obcemu człowiekowi, nie domyśliła się, że sama może paść ofiarą takiego przestępstwa - wspomina rzecznik pińczowskich policjantów.

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE