Bydgoszcz

i

Autor: pixabay, Dawid Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Jakie światowe miasta są mniejsze od Bydgoszczy? Paryż, Madryt czy Miami? Rozwiąż nasz QUIZ geograficzny!

2024-04-12 14:58

Bydgoszcz to jedno z największych miast w Polsce, zajmując dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności. Miasto oferuje różnorodne atrakcje, od kin po muzea, w tym unikalne takie jak Muzeum Mydła i Brudu, oraz słynna Opera Nova. Bydgoszcz kryje wiele fascynujących tajemnic. Dla przykładu - jest większa od stolicy niejednego europejskiego kraju. Czy potrafisz wskazać miasta na świecie, które są mniejsze od Bydgoszczy? Odkryj odpowiedzi w naszym quizie!

Czy wiedziałeś o tym, że wiele światowych miast, odwiedzanych każdego roku przez masę turystów, jest mniejszych od stolicy Kujawsko-Pomorskiego? Bydgoszcz to dziewiąte, pod względem ludności, największe miasto w Polsce. Jego powierzchnia to 176 km².

Pod spodem znajdziesz 12 znanych w Europie i na świecie miast. Sześć z nich jest większa, a sześć mniejsza od Bydgoszczy. Twoim zdaniem jest wskazać, od których z nich stolica Kujawsko-Pomorskiego ma większą powierzchnię. Zapraszamy do zabawy! Bijemy brawo za tych, którzy zdobędą komplet punktów.

Od "Złotopolskich" do "Na dobre i na złe". Tak na przestrzeni lat zmieniał się Tomasz Ciachorowski

Jakie światowe miasta są mniejsze od Bydgoszczy? Paryż, Madryt czy Miami?

Pytanie 1 z 12
Które miasto jest większe?