Opowieści z życia wzięte. Niedługo w Kielcach startuje festiwal filmowy NURT 2020

2020-11-20 14:35
Opowieści z życia wzięte. Niedługo w Kielcach startuje festiwal filmowy NURT 2020
Autor: Pixabay W tym roku KCK wyjątkowo zaprasza przed ekrany komputerów i telewizorów. Pokaże nam ponad 40 świetnych dokumentów.

Kieleckie Centrum Kultury przedstawiło program 26. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Organizatorzy pokażą 41 filmów podzielonych na 9 tematycznych pokazów. Jak wiadomo, widzowie nie będą mogli usiąść na widowni KCK-u, ale produkcje zostaną udostępnione za pośrednictwem festiwalowej strony internetowej.

Wśród pokazów znalazł się zbiór filmów poruszających tematykę problemów dotykających nas aktualnie. Te filmy zostaną pokazane jako pierwsze a pokaz zatytułowano „Świat w zagrożeniu”.

- Ten pokaz, to powiedzmy, „filmy covidowskie”. Myślę, że mogą się one cieszyć dużym zainteresowaniem. Nasi dokumentaliści reagują na to, co się dzieje dookoła. Mamy też filmy o tym, co się dzieje na Białorusi, filmy o uchodźcach, filmy omawiające sprawy społeczne – wylicza Robert Wieczorek z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

Chętni obejrzą także filmy o historii, o sztuce czy niepełnosprawności.

- Festiwal dotyka tego, co dla nas najważniejsze. Dotyka nas epidemia, sprawa Białorusi, problemy seniorów. Jest też zanurzony w przeszłości, ale również patrzy do przodu. Te filmy pokazują to co ważne dla ludzi – mówi Robert Wieczorek. - To naprawdę najlepsze polskie formy dokumentalne. Warto je oglądać, by zobaczyć jak inni dzielą się swoim spojrzeniem na świat – dodaje.

Festiwal NURT w internetowej formie rozpocznie się we wtorek 24 listopada i potrwa w sumie trzy dni. Tym razem nie będzie dyskusji z twórcami, warsztatów, gali wręczenia nagród. Pokazy będą udostępniane na stronie Festiwalu NURT. Kieleckie Centrum Kultury będzie udostępniało chętnym hasła dostępu do własnej platformy streamingowej. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie festiwalnurt.kck.com.pl.

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE