Oferta dla osób niewidzących i niedowidzących w Tokarni. MWK przygotowuje specjalną ścieżkę zwiedzania

2020-07-08 10:45 ACuk
Park Etnograficzny w Tokarni
Autor: MWK

Innowacyjna oferta Muzeum Wsi Kieleckiej dla osób z dysfunkcjami wzroku ma być gotowa w październiku. Odpowiednio dostosowane będą warsztaty muzealne, powstanie specjalna ścieżka zwiedzania w Tokarni i po raz pierwszy placówka będzie miała tyfloprzewodniki.

- Oferta będzie współtworzona przez osoby niewidzące i niedowidzące. Będzie skierowana do wszystkich od najmłodszych do najstarszych – mówi Beata Ryń, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Osoby z dysfunkcjami wzroku podpowiedzą muzealnikom jak dostosować do ich potrzeb warsztaty. Wybrano zajęcia „Od ziarenka do bochenka”, „Częste mycie skraca życie” oraz „Domeczki z deseczki”.

- Nasi edukatorzy zostaną przeszkoleni jak prowadzić lekcje z osobami z dysfunkcją wzroku. To nie jest takie proste i nie dzieje się intuicyjnie. Trzeba mieć wiedzę, żeby taką współpracę zawiązać – mówi Beata Ryń.

W Parku Etnograficznym w Tokarni powstanie ścieżka zwiedzania. - Wybrane obiekty zostaną odpowiednio oznakowane. Po raz pierwszy także w naszych zasobach znajdzie się 60 przewodników pisanych brajlem – informuje Beata Ryń.


Na wprowadzenie innowacji dla osób z niepełnosprawnościami MWK dostało 14 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Haft przeciw przemocy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.